Porto Ruby (Niepoort)

Porto Ruby (Niepoort)

  • Smak: Słodkie
  • Kolor: Czerwone
  • Pojemność: 750 ml
  • Kraj: Portugalia
  • Zawartość alkoholu: 20% (wino wzmacniane)


Cena 67,00 zł

Znakomite portugalskie Porto Ruby.

Porto to wzmacniane, czerwone, słodkie, najsłynniejsze obok madery wino Portugalii, dawniej nazywano je także winem Anglików. Niektórzy uważąją je za najlepsze czerwone wino na świecie. Wina w stylu porto wytwarza się na całym świecie, głównie w Południowej Afryce, Australii i Kaliforni.

Porto Ruby - dość owocowe, młode i aromatyczne ma wiele zastosowań, szczególnie do serów, młodych i aromatycznych (z wyjątkiem krowich, o delikatnym smaku). Równie dobry mariaż wykazuje z ciastem owocowym z leśnych oraz czerwonych owoców, musem czekoladowym i gruszkami w syropie.

Ruby - najprostszy, najmniej kosztowny styl porto. Nazywany tak chyba dla jego młodego, świeżego, głębokiego, rubinowego koloru oraz prostych, owocowych aromatów, bez "ciała" swoich starszych braci. Kupaż ruby tworzony jest z przynajmniej jednorocznych win, po czym dojrzewa w dębowych, wielkich balseiros (częściej jednak w cementowych lub inoxowych zbiornikach), nawet powyżej trzech lat i zostaje rozlany do butelek, zanim utraci swą charakterystyczną dla tego stylu młodość! Przez dwieście lat było to najpopularniejsze porto w Angli i nie tylko, stanowiąc bazę każdego long drinka. To porto nie nadaje się do dłuższego przechowywania, najlepiej skonsumować je wkrótce po jego zakupie. Dzisiaj w modzie jest bardziej prestiżowy Vintage, Vintage Character czy LBV!

Zobacz opinie o nas na Opineo

Bestsellery

Obsługa Klienta
tel. 22 412 05 47
Sklep firmowy
ul. Sarmacka 20 (Miasteczko Wilanów) Warszawa
czynny 7 dni w tygodniu
w godz. 12-22


Plan połączenia "Emart" Sp. z o.o. i Piwnica Smaków Sp. z o.o.

brak zgody